LatCard  AS

Divu faktoru autentifikācija, PGP, webmail, e – pasts

09/09/2013

Interneta portālu lietotāju stingras autentifikācijas problēma ir ļoti aktuāla pašlaik. Nākotnē tā aktualitāte tikai pieaugs. Tas ir saistīts ar to, ka interneta tīklā tiek pārnesta arvien vairāk finanšu un juridiskā informācija.

WWW.LATMAIL.EU

To var atrisināt, izveidojot divu faktoru autentifikāciju, kad lietotājam, lai apstiprinātu savu identitāti, ir jāuzrāda divi pierādījumi, piemēram, personisko datu sertifikātu un paroli, lai piekļūtu tam. Jūs varat īstenot to dažādos veidos. Visizplatītākie veidi, kad datu sertifikāta atslēga tiek glabāta uz datora cietā diska (īpašā pārlūkprogrammā) vai uz standarta USB. Tomēr tie ir neaizsargāti pret daudziem uzbrukumiem, un tāpēc neatbilst mūsdienu prasībām par informācijas drošību.

Izeja no šīs situācijas ir izmantot personiskos kodu kalkulatorus un viedkartes. Tie ir nodrošināti ar aizsargātu atmiņu, lai glabātu aizsargātas atslēgas, tie ir izturīgi pret uzlaušanu, un pēc pašreizējās tehnoloģijas attīstības līmeņa, var nodrošināt aizsardzību pret uzlaušanu. Protams, lai organizētu divu faktoru autentifikāciju internetā, nederēs jebkurš kodu kalkulators. Tas nozīmē, ka izstrādātājiem vajadzētu apsvērt šo problēmu un sniegt programmatūras atbalsta risinājumus gan no servera gan no klienta puses.